lettr upravená verze
   


Tvorba vzdělávacího programu eAukční specialista a vzdělávání lektorů 02/2012
projekt č. CZ.1.07/3.2.07/02.0072 v rámci OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost


Vážení příznivci e-aukcí!

Připravili jsme pro Vás další číslo newsletteru věnovaného projektu „e-Aukční specialista“. Tento dvouletý projekt je zaměřen na vzdělávání v oblasti elektronického nákupu tzv. e-aukcí. Na adrese http://vzdelavani.sentinet.cz/aktual.htm naleznete souhrn událostí a zajímavostí, které se udály od zahájení projektu.  V uplynulých týdnech se projekt věnoval především e-learnignu a tvorbě video- spotů. Rovněž máme za sebou první dva z celkově tří pilotních ověřovacích kurzů. Pevně věříme, že tento zpravodaj je pro Vás užitečným zdrojem zajímavých informací nejen o samotném projektu.

 • E-learning
  V rámci e-learningové části byla zprovozněna adresa http://e-learning.proe.biz/. Na této internetové adrese budou k dispozici výukové materiály, testy apod., které vznikly pro účely odborných kurzů. Část materiálů bude veřejná, část skrytá a dostupná pouze po zaregistrování pod příslušným uživatelským jménem a heslem. V systému e-learning jsou již vloženy první sady testových otázek, které se věnují problematice e-aukcí a služeb.
 • Pilotní kurzy
  V rámci projektu jsou naplánovány tři pilotní kurzy na téma e-aukcí a jejich využití v oblasti služeb, investičních zakázek a zákona 137/2006 Sb. o veřejných zakázkách. Cílem kurzů je ověřit kvalitu vytvořených výukových materiálů a jejich případné zlepšení.
  První odborný kurz proběhl 26. ledna 2012 v prostorech Městského úřadu v Bruntále pod názvem e-Aukce na služby. Zúčastnilo se ho patnáct pracovníků z krajských, městských a obecních úřadů na území bruntálského okresu. V průběhu kurzu probíhaly diskuse k teoretické části modulu a především k šablonám e-aukcí.
  Druhý pilotní kurz se konal 21. března 2012 v Havířově. Patnáct účastníků mělo tentokrát možnost seznámit se s vytvořenými materiály, které byly věnovány investičním zakázkám a využitím e-aukcí. Poslední, třetí ověřovací kurz proběhne 31. května 2012 v Ostravě, ve společnosti Sentinet s.r.o. Ústředním tématem jsou e-aukce a zákon 137/2006 Sb. o veřejných zakázkách a je určen pro všechny zaměstnance institucí se sídlem v Moravskoslezském kraji.
 • Videoklipy
  Byl vybrán partner, s jehož pomocí probíhá tvorba video spotů - návodů, ilustrujících jednotlivé výukové moduly. Stal se jím QQ Studio Ostrava. V současné době intenzivně pracujeme na podkladech a finální podobě zpracování videoklipů (příprava textů a videí e-aukčního systému). Podoba základního layoutu je téměř hotová. Prohlédnout si jej můžete ZDE.

Nechcete-li od nás již dále dostávat informace o projektu eAukční specialista, informujte nás prosím o této skutečnosti odpovědí na tento mail s textem "Nezasílat" v předmětu zprávy. Děkujeme za pochopení.